Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Wydarzenia Kulturalne

fotografia
„Słowicze” warsztaty w naszej gminie

Dodano : 2019-08-28 12:19

Przedostatni tydzień wakacji najmłodsi członkowie Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” spędzili na warsztatach muzycznych w Boszkowie-Letnisku. W ten sposób śpiewacy wraz z instruktorami, już trzeci rok z rzędu, rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu artystycznego.

fotografia
Spektakl na zakończenie „Wesołych wakacji”

Dodano : 2019-08-26 14:52

Choć do oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze tydzień, to organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury półkolonie letnie „Wesołe wakacje” właśnie dobiegły końca. Zwieńczyło je ostatnie wystawienie spektaklu „Dwie Dorotki” w opracowaniu grupy teatralnej „Tajemnica słowa”, które miało miejsce 25 sierpnia w Krzycku Wielkim.

fotografia
Dłużynianie świętowali podwójnie

Dodano : 2019-08-26 13:33

Nie tylko udziałem w charbielińskiej mszy świętej dziękczynnej za plony uczcili zakończenie żniw mieszkańcy Dłużyny. Tego samego dnia, lecz w godzinach popołudniowych, dłużynianie spotkali się jeszcze na wspólnej zabawie w swojej miejscowości.

fotografia
Huczne zakończenie żniw w Bukówcu

Dodano : 2019-08-26 10:44

Ostatnia niedziela sierpnia jak co roku należała do producentów żywności z Bukówca Górnego, którzy tego dnia dziękowali za szczęśliwe żniwa i udane zbiory. Obchody święta plonów w drugiej pod względem wielkości miejscowości naszej gminy, słynącej z wielowiekowych tradycji ludowych, niezmiennie miały bardzo huczny charakter.

fotografia
Dożynkowa msza w Charbielinie

Dodano : 2019-08-25 21:11

Zaledwie tydzień po skończonych uroczystościach odpustowych jedna z najładniej położonych miejscowości w naszej gminie była gospodarzem corocznej mszy świętej dziękczynnej za plony dla wszystkich wsi dawnej parafii charbielińskiej. W kaplicy polowej tutejszego sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zakończenie żniw świętowali tradycyjnie mieszkańcy Biskupic, Charbielina, Dłużyny, Grotnik, Machcina, Poświętna, Skarżynia i Szczepankowa.

fotografia
Jezierzyce dziękowały za żniwa

Dodano : 2019-08-25 19:37

Najbogatszy w gminne uroczystości dożynkowe weekend roku rozpoczął się w Jezierzycach Kościelnych, gdzie 24 sierpnia świętowano przy miejscowej sali wiejskiej. Wspaniała pogoda pozwoliła mieszkańcom tej miejscowości na skorzystanie z wielu ciekawych atrakcji.

   Wczytywanie...