Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
„Słowicze” warsztaty w naszej gminie

Dodano: 2019-08-28 12:19

Przedostatni tydzień wakacji najmłodsi członkowie Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” spędzili na warsztatach muzycznych w Boszkowie-Letnisku. W ten sposób śpiewacy wraz z instruktorami, już trzeci rok z rzędu, rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu artystycznego.

Na czas kolonii domem chórzystów był boszkowski ośrodek wypoczynkowy Sadyba, gdzie odbywali codzienne zajęcia muzyczne. Pomiędzy kolejnymi próbami na chłopców czekały liczne atrakcje, takie jak chociażby wieczór karaoke, śpiewy przy ognisku, wspólne spacery na lody czy gra w kalambury, piłkę nożną, siatkówkę i tenisa stołowego.

W trakcie tygodniowego pobytu w naszej okolicy uczestnicy warsztatów mieli także okazję spotkać się z bukówieckim rzeźbiarzem ludowym Jerzym Sowijakiem, strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach oraz członkami Kapeli Dudziarskiej Manugi z Bukówca Górnego. Tradycyjnie nie zabrakło też rejsu po Jeziorze Dominickim i wizyty w wolsztyńskiej parowozowni.

Tegoroczne kolonie letnie „Słowików” zwieńczył udział w sobotniej mszy świętej we włoszakowickim kościele pw. Świętej Trójcy. Poznański chór pod dyrekcją Macieja Wielocha zapewnił nie tylko oprawę muzyczną nabożeństwa, ale też dał krótki koncert tuż po jego zakończeniu złożony z kilku utworów muzyki dawnej.

-Koncertem tym chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy spędzić tutaj wspaniałe kolonie i warsztaty. W szczególności byli to: właściciele ośrodka wypoczynkowego Sadyba w Boszkowie-Letnisku Violetta Szczygielska i Paweł John, prezes firmy Demo z Lipna Radosław Szcześniak, były śpiewak chóru Maciej Pińczak, prezes firmy Werner Kenkel Halina Florek, Urząd Gminy Włoszakowice z wójtem Robertem Kasperczakiem na czele, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach wraz z pracownikami, parafia pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach z księdzem proboszczem Andrzejem Szulcem, parafia pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki z księdzem proboszczem Jackiem Rogalskim, właściciel baru Jędrek w Boszkowie Jędrzej Wita, właściciel przedsiębiorstwa Musielak ze Starkowa Władysław Musielak, Nadleśnictwo Włoszakowice, bukówiecki rzeźbiarz ludowy Jerzy Sowijak, Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego, Ochotnicza Straż Pożarna we Włoszakowicach oraz Spółdzielnia Kółek Rolniczych. Dziękujemy też całej kadrze, która z poświęceniem zajmowała się najmłodszymi uczestnikami warsztatów, oraz panu Andrzejowi – bez jego zaangażowania nasze kolonie nie byłyby tak wspaniałe – podkreślił prezes zarządu Fundacji „Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki” Marek Pawlak.

A.A., M. Pawlak