Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Grotnicki plac zabaw oficjalnie otwarty

Dodano: 2019-08-20 11:17

Choć pierwszy w historii Grotnik plac zabaw cieszy najmłodszych mieszkańców wsi już od połowy lipca, to jego oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero 19 sierpnia. Tej radosnej dla całej lokalnej społeczności chwili nie pokrzyżowały nawet opady deszczu, które tego dnia przetaczały się nad naszą gminą.

W uroczystym otwarciu placu uczestniczyli wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, radny Rady Gminy Jerzy Resler, sołtys Grotnik Łukasz Chałupka oraz kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szymczak, którzy wspólnie przecięli czerwoną wstęgę zawieszoną przy wejściu na teren obiektu. Za nożyczki chwyciły również szczególnie podekscytowane tym wydarzeniem dzieci, nie mogące doczekać się ponownego skorzystania z dostępnych tutaj urządzeń. Radość z pierwszej „oficjalnej” zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach spotęgowały rozdane wśród małych grotniczan cukierki.

Przypomnijmy, że grotnicki plac zabaw powstał obok miejscowej sali wiejskiej, w miejscu dawnego ogródka przy sklepie. Na początku lipca stanęło tutaj siedem atestowanych urządzeń dla dzieci, w tym: zjeżdżalnia, karuzela, huśtawka podwójna, mostek, dwa bujaki i piaskownica. Nieco później zamontowano również infrastrukturę towarzyszącą w postaci ogrodzenia, ławki, kosza na śmieci, regulaminu i tablicy kredowej. Łączny koszt inwestycji zrealizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wyniósł około 30 tys. zł. Co warte podkreślenia, w przygotowanie placu aktywnie włączyli się także mieszkańcy wsi, którzy pod wodzą radnego Jerzego Reslera wcześniej wyrównali cały teren, wyłożyli go agrowłókniną i wysypali piaskiem.

A.A.