Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Włoszakowickie akcenty na Dniach Powiatu

Dodano: 2019-08-19 08:03

16 i 17 sierpnia odbywały się tegoroczne Dni Powiatu Leszczyńskiego, w których aktywnie uczestniczyły wszystkie współtworzące go gminy. Podczas tej dwudniowej imprezy nie zabrakło również silnych akcentów z gminy Włoszakowice.

Pierwszy z Dni Powiatu został zorganizowany na boisku sportowym w Klonówcu (gmina Lipno). W części artystycznej gminę Włoszakowice reprezentowała Kapela Dudziarska „Manugi” z Bukówca Górnego, natomiast w części degustacyjno-wystawienniczej zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Boguszyna i Jezierzyc Kościelnych (z produktami spożywczymi) oraz Włoszakowic (z wyrobami rękodzielniczymi). Punktem kulminacyjnym całego popołudnia była długo wyczekiwana Gala Disco Polo.

Drugi dzień imprezy odbywał się w całości na terenie Boszkowa-Letniska, co już samo sobie było sporym wyróżnieniem dla naszej gminy. W Ośrodku Jeździeckim Kalumet przeprowadzono kilkugodzinny festyn „Z ułańską fantazją”, z takimi atrakcjami jak konkurs skoków przez przeszkody, zawody w powożeniu zaprzęgów i sztafet czy pokaz woltyżerki w wykonaniu grupy kaskaderskiej Pawła Apolinarskiego z Bukówca Górnego na czele. Wieczorem impreza przeniosła się do Ośrodka Wczasowego Sadyba, gdzie oprócz Andrzeja Cierniewskiego i Eleni, wystąpili również soliści Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach – Julia Bajon, Anna Sobol i Szymon Gąda.

Swój udział w tegorocznych Dniach Powiatu Leszczyńskiego zaznaczyli także włodarze poszczególnych gminy, w tym oczywiście wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

A.A., zdj. R. Makowski (powiat leszczyński)