Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Paczkomatowy „boom” w gminie Włoszakowice

Dodano: 2019-08-22 12:52

Od pewnego czasu paczkomaty umożliwiające zautomatyzowane odbieranie i wysyłanie paczek kurierskich cieszą sią coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Zauważyła to obsługująca je firma logistyczna InPost, która postanowiła wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom swoich klientów.

Włoszakowicki paczkomat, zlokalizowany przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 (na parkingu przy Polomarkecie), już po raz drugi „urósł”. Pierwsze ustawione w tym miejscu urządzenie (w listopadzie 2017 r.) miało zaledwie 32 szufladki na paczki, następne 76, a najnowsze ma ich aż 159 (75 małych, 64 średnie i 20 dużych). Przy okazji wymiany firma InPost postanowiła wrócić do pierwotnej, białej kolorystyki swojego automatu.

Równocześnie nasza gmina wzbogaciła się o drugi paczkomat, zamontowany przy ulicy Prymasa A. Krzyckiego w Krzycku Wielkim (obok apteki Lawenda). Tutejsze urządzenie posiada 77 szufladek na paczki (35 małych, 32 średnie i 10 dużych) i z pewnością pomoże odciążyć włoszakowicki automat, który często był przepełniony.

Przy okazji warto przypomnieć, że paczkomaty czynne są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a cena nadania w nich paczki to obecnie 14,99 zł. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą wbudowanego ekranu dotykowego i jest niezwykle intuicyjna, dlatego też każdy, niezależnie od wieku, powinien sobie z nią poradzić.

A.A.