Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Wójt pogratulował mażoretkom

Dodano: 2019-08-23 13:49

Równo w południe 23 sierpnia kilkunastoosobowa grupa Mażoretek „Twins”, która przed kilkoma dniami wywalczyła złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Europy w węgierskim Győr, stawiła się w Sali Trójkątnej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich. Tutaj roztańczone dziewczęta z naszej gminy odebrały zasłużone gratulacje i podziękowania.

Historyczne osiągnięcie popularnych „Twinsów” docenił przede wszystkim wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który wraz z prezesem Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. Rafałem Jagodzikiem wręczył poszczególnym członkiniom zespołu listy gratulacyjne i kwiaty. Specjalne podziękowania otrzymały też instruktorki miejscowych mażoretek – Karolina Prałat i Małgorzata Kujawa. -Wiem, że wynik ten został okupiony katorżniczą pracą, gdyż osobiście widziałem, jak wyglądają Wasze próby, treningi i przygotowania do tak ważnych imprez. Dlatego tym bardziej chciałbym Wam podziękować za ten wspaniały sukces i za to, że gmina Włoszakowice jest nie tylko rozsławiana na terenie powiatu i całej Polski, ale również na Węgrzech i w całej Europie – powiedział w trakcie okolicznościowego przemówienia włodarz naszego samorządu.

Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Europy, które odbywały się w dniach 14-18 sierpnia na Węgrzech, Mażoretki „Twins” zdobyły zespołowo dwa medale – złoty w „mace team senior” (buława klasyczna) i brązowy w „traditional baton senior” (pałeczka mażoretkowa). Nie zabrakło też sukcesów indywidualnych w postaci czwartego miejsca w „traditional baton solo senior” zdobytego przez Julię Apolinarską oraz miejsc szóstego i dziesiątego w „traditional baton solo junior” wywalczonych odpowiednio przez Julię Konieczną i Natalię Konieczną.

W piątkowym spotkaniu z mistrzyniami Europy uczestniczyli ponadto inni pracownicy urzędu oraz przedstawiciele Stowarzyszenia MTS „Aktywne Włoszakowice” (w ramach którego działają m.in. Mażoretki „Twins”) – Lidia Misiorna i Krzysztof Kaczmarek, którzy również pogratulowali swoim podopiecznym niesamowitego wyczynu.

A.A.