Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Pożegnanie lata w „gorącej” atmosferze

Dodano: 2019-08-28 14:31

Słoneczne i bardzo upalne dni sprawiają, że w powietrzu nie czuć jeszcze zbliżającej się jesieni. Mimo to, we wtorkowe popołudnie 27 sierpnia członkowie włoszakowickiego Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się na terenie Ośrodka Żeglarskiego w Boszkowie-Letnisku, by wspólnie pożegnać najcieplejszą porę roku.

-Czas tak szybko mija… Nie tak dawno w tym miejscu witaliśmy lato, a tym razem już je żegnamy ­– powiedział rozpoczynając coroczne spotkanie wiceprezes Koła Jan Łabiński. Wśród powitanych przez niego gości obecni byli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz prezes STERiI Maria Marynowska. W imprezie odbywającej się nad samym brzegiem Jeziora Dominickiego uczestniczyli także zaprzyjaźnieni seniorzy z bukówieckiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W trakcie trwania całej imprezy na gminnych seniorów czekały różne atrakcje, takie jak rejsy łodzią po najpiękniejszym akwenie w okolicy, zawody strzeleckie przeprowadzone przez Jerzego Mierzyńskiego z Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego oraz konkurs rzucania lotkami. Sporą niespodzianką był również występ Zespołu Śpiewaczego „Srebrny włos” z Włoszakowic, który pod dyrekcją Izabeli Górnej wykonał kilka pieśni o charakterze biesiadno-rozrywkowym.

Biesiadę na zakończenie lata zwieńczyła tradycyjna zabawa taneczna poprowadzona przez didżeja Mariana Furmana. Wspólne pląsy na parkiecie poprzedziło wręczenie pamiątkowych pucharów najlepiej dysponowanym tego dnia strzelcom, a więc Józefowi Adamczakowi, Irenie Samol i Longardzie Gąd.

A.A., zdj. J. Łabiński