Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Przemówienie sołtysa wsi Bukówiec Górny z okazji otwarcia drogi gminnej

Dodano: 2011-12-13 14:28

Szanowny Panie Wójcie,
W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Bukówca Górnego składam na Pana ręce najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania z okazji otwarcia nowej, funkcyjnej i pięknej trasy komunikacyjnej wzdłuż bukowieckich pól południowych.
„Czarna droga”, Zapłoć Południowa, ul. Wańskiego, obwodnica… Nazwy się zmieniały, ale sama droga niestety nie. Szczególnie dotkliwie odczuwali to mieszkańcy gęsto zabudowanej strony Wielkiego Końca.
Nie było łatwo – bo chociaż nikt nie chciał dziur, błota i kurzu; to dużego ruchu, hałasu, zmniejszonych podwórek, ogród i pól – też nie chciano…
Wspólnymi siłami udało się pogodzić wszystkie racje, załagodzić wszystkie konflikty. Tym bardziej cieszymy się, że dziś możemy świętować otwarcie naszej nowej drogi, drogi z chodnikami, ścieżką rowerową, oświetleniem, a także rondem, którego nie powstydziłoby się żadne europejskie miasto. Zresztą, nasza droga jest europejska: wszak współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Nowoczesne, dobrze zaplanowane i zbudowane ciągi komunikacyjne to bardzo istotny i niezbędny czynnik rozwoju społeczeństw. Takim waśnie jest otwierana dziś arteria – myślę, że ze względu na istniejący tu ruch i ważność tego ciągu komunikacyjnego, możemy ją tak nazwać.
Za Pana pośrednictwem pragnę też złożyć podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszego sukcesu.
Jestem przekonany, że droga ta będzie nam dobrze służyć przez długie lata ku zadowoleniu wszystkich użytkowników i że wkrótce połączy nowe trasy otwierające Bukówiec Górny i naszą gminę na Europę i świat.
 
W imieniu Bukówczan
sołtys Bukówca Górnego 
Tadeusz Malepszy