Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Boguszyn gospodarzem strażackich zmagań

Dodano: 2019-06-24 14:18

Naprawdę gorąco było w niedzielę 23 czerwca na boisku sportowym w Boguszynie. I to wcale nie ze względu na panujące upały, lecz z powodu Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, w których wzięły udział aż 32 sekcje reprezentujące okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaprzyjaźnioną jednostkę z holenderskiego Stavoren.

Nawiązując do dawnej tradycji tegoroczne zawody strażackie rozpoczęły się od uroczystego pochodu główną ulicą wsi, który został poprowadzony przez włoszakowicką Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Blue Brass Band” oraz towarzyszące jej mażoretki „Twins”. W dalszej kolejności nastąpiło odegranie trzech hymnów (Holandii, Polski i Związku OSP RP), a komendant Gminny ZOSP RP Arkadiusz Pawlak złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia rywalizacji wiceprezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Henrykowi Simonowi.

Jednostki z Boguszyna, Bukówca Górnego, Dłużyny, Dominic, Grotnik, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic, Zbarzewa i Stavoren rywalizowały ze sobą w czterech różnych kategoriach (seniorzy i seniorki oraz chłopcy i dziewczęta do 15 lat) oraz dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Po bardzo zaciętych i wyrównanych zmaganiach najlepsi wśród mężczyzn okazali się reprezentanci Grotnik, a wśród chłopców po raz kolejny bezkonkurencyjni byli młodzi strażacy z Krzycka Wielkiego. W kategoriach damskich klasyfikacje generalne zdominowały zawodniczki z Bukówca Górnego. Poniżej prezentujemy wszystkie drużyny, którym udało się zająć miejsca na podium:

Kat. A (seniorzy)

 1. Grotniki I
 2. Bukówiec Górny I
 3. Grotniki II

Kat. C (seniorki)

 1. Bukówiec Górny
 2. Grotniki
 3. Boguszyn

Kat. MDP A (chłopcy)

 1. Krzycko Wielkie
 2. Bukówiec Górny
 3. Włoszakowice

Kat. MDP C (dziewczęta)

 1. Bukówiec Górny
 2. Krzycko Wielkie
 3. Włoszakowice I

Na zakończenie wszystkie drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii odebrały dodatkowo okazałe puchary. Laury wręczali: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Henryk Simon oraz były długoletni prezes OSP Boguszyn Marian Lipelt (sędzia główny zawodów).

Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach, gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszynie.

D.J.