Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Zbarzewski festyn strażacki

Dodano: 2019-07-08 09:38

W pierwszą sobotę lipca na nudę z pewnością nie mogli narzekać mieszkańcy Zbarzewa, dla których przygotowano kolejną edycję Festynu Strażackiego. Jak co roku organizatorem wydarzenia była miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z prezesem Wojciechem Dworczakiem na czele.

Niezwykle bogatym programem tanecznym festyn otworzyły dzieci z klas pierwszej i drugiej jezierzyckiej Szkoły Podstawowej, na co dzień mieszkające w Zbarzewie. Od tej pory na uczestników imprezy, wśród których obecny był m.in. podinspektor Urzędu Gminy Włoszakowice ds. ochrony przeciwpożarowej Piotr Wiązania, czekały liczne atrakcje dodatkowe. Dla najmłodszych przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, matę do walk sumo i konkurs śpiewaczy, a dla nieco starszych różne konkurencje sportowe, w tym strzelanie z wiatrówki, spacer farmera, rzut butem strażackim, łowienie butelek z basenu oraz ustawianie wieży ze skrzynek. Sporo emocji wzbudziła również rywalizacja w ramach turnieju wsi, z której zwycięsko wyszli mieszkańcy Niechłodu, przed zbarzewianami i jezierzyczanami.

Sobotni festyn zwieńczyła wspólna zabawa taneczna z kościańskim zespołem „Baster”, która trwała do późnych godzin nocnych.

D.J.