Dodano : 2017-11-02 12:36
STRONA ARCHIWALNA
archiwalna.wloszakowice.pl
czytaj więcej
Spektakl na zakończenie „Wesołych wakacji”

Dodano: 2019-08-26 14:52

Choć do oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze tydzień, to organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury półkolonie letnie „Wesołe wakacje” właśnie dobiegły końca. Zwieńczyło je ostatnie wystawienie spektaklu „Dwie Dorotki” w opracowaniu grupy teatralnej „Tajemnica słowa”, które miało miejsce 25 sierpnia w Krzycku Wielkim.

Tak jak w Dłużynie i Charbielinie zgromadzona w krzyckiej sali wiejskiej publiczność mogła podziwiać przedstawienie na podstawie bajki Janiny Porazińskiej (w reżyserii Kingi Kaźmierczak). Jej głównymi bohaterkami był niezmiennie tytułowe „Dwie Dorotki”, w tym jedna pracowita i pomocna, a druga leniwa i egoistyczna, których postawy i zachowanie uzmysłowiły małym widzom, jak powinni się zachowywać.

Tym razem odtwórcami postaci z bajki byli: Dąbrówka Knop (Dorotka „sierota”), Malwina Nowicka (Dorotka „córeczka”), Matylda Smolarek (porzucone dziecko), Dominika Grycz (wdowa), Marcin Gorszkowiak (ojciec i piec), Aleksy Urbaniak (baba o wielkich zębach i grusza) oraz Agnieszka Nowicka (narrator). Bardzo dobrą grę młodych aktorów tradycyjnie dopełniły prosta, lecz efektowna scenografia, oraz przygotowane przy pomocy rodziców stroje.

W organizację widowiska zaangażowana była również sołtys wsi Natalia Walkowiak. Warto wspomnieć, że nie był to jedyny spektakl wystawiony tego dnia w Krzycku Wielkim. Miejscowa publiczność miała bowiem okazję obejrzeć komedię pt. „Próba Generalna” w wykonaniu Teatru „44” z Szamocina, który zaprezentował się na scenie miejscowego folwarku Mila.

A.A.